 |  |  |  | RISKADAGENE: Riskadagene 2014 |  |  | Onsdag 21.05.14 Gleden på Glade dager

| | Riskadagene er Glade dager. Som ny sokneprest i bygda gleder jeg meg til å få med meg mine første Riskadager. Det mer enn aner meg at jeg kommer til å møte det beste i bygda og bydelens tradisjoner.
I ni måneder nå har jeg kunnet glede meg over å være prest her på Riska. Jeg er ikke i tvil om hva som har vært mest inspirerende. Det har vært «Sammen for Riska». Det utrolig gode samarbeidet som er mellom de ulike menighetene i bygda. Rett og slett inspirerende har det vært å bli kjent med dette. Samarbeidet hvor Frikirken, Betel, Bedehuset og Den Norske Kirke drar i lag.
«Sammen for Riska» vil på Riskadagene innby til en gladgudstjeneste på kaien klokka 12 på søndagen. Barn og glede står i sentrum.
Ei sanggruppe som på godt norsk heter Connect Kids, og et barnekor som heter nettopp Gledesbud vil være med og bære gudstjenesten.
I tillegg blir det bidrag der selveste Tarzan vil bidra til å formidle det glade budskap.
Ordet Glede kan bety mange ting. Men i Bibelen betyr det faktisk den glede som er uavhengig av ytre omstendigheter. Så du som har tunge tider – kom og la deg smitte av gleden.
Og skulle vi mot formodning oppleve dårlig vær er det flott at vi kan la oss smitte av gleden som altså gjelder uavhengig av omstendighetene.
Ellers gleder jeg meg til fortsettelsen for «Sammen for Riska». Til høsten slår vi på stortromma. Den selvutnevnte hedningen Per Inge Torkelsen og Tv-pastoren Egil Svartdahl blir med oss på folkefest i Riskahallen lørdag 13.september. Dagen etter blir det gudstjeneste for hele familien, også denne i Riskahallen.
En forsmak på denne gudstjenesten får vi altså på Riskadagene. Barna og det glade budskapet er i sentrum.
Jeg gleder meg skikkelig. Og så gleder jeg meg til å treffe mange av bygdefolket. Og om noen lurer på hvem den nye soknepresten er, så vil det være den lange mannen som lyser velsignelsen helt til slutt i gudstjenesten.
Så midt i glade dager. Velkommen til en garantert «høydare». En gladgudstjeneste med noe for enhver smak. |
|  |  | SØK |  | GOD JUL! |  |  |  |  Lions Club Sandnes/Riska ønsker alle brukere av nettstedet www.riskalions.no en riktig god jul og et godt nytt år! |  |  |  | GOD SOMMER |  |  |  |  Riska Lions Club vil gjerne ønske alle en riktig god sommer! |  |  |  | RISKADAGENE 2019 |  |  |  | Riskadagene 2019 arrangeres helgen 31. mai til 2. juni.

LES MER |  |  |  | VELKOMMEN TIL WWW.RISKALIONS.NO |  |  |  |  Lions Club Sandnes / Riska er nå på nett. Vårt mål med disse internettsidene er å gi informasjon om klubben og om bygda. Vi har laget en egen lenkeside med mer enn 200 lokale lenker, og vi tilbyr historikk og generell informasjon om Hommersåk. Har du spørsmål eller kommentarer, send en mail til webmaster. |  |  |  | RISKA LIONS CLUB |  |  |  | Riska Lions Club
Postboks 28
4395 HOMMERSÅK
Telefon 48 28 08 99
E-post: webmaster@riskalions.no
Charterdato: 29.10.1984
Klubbhus: Klokkarlåven, Stemmen |  |  |  | UTLEIE AV LIONSHUSET |  |  |  |  Den gamle Klokkarlåven like ved Stemmen disponeres av Riska Lions. Huset er tilgjengelig for utleie. Bestill online.

ONLINE BOOKING AV KLOKKARLÅVEN |  |  |
 |